Sławomir Wojtkowski


filozof, etyk, strateg, badacz i wielbiciel reklam

Sponsor niepasteryzowany

„Królewskie jako marka związana z Warszawą jest sponsorem drużyny piłkarskiej Legia Warszawa i z dumą podkreśla to w działaniach marketingowych.” Tak przynajmniej można przeczytać na stronie krolewskie.pl. Podczas ostatniego meczu sezonu 2010/2011 postanowiłem przyjrzeć się owym działaniom marketingowym, czy też może raczej promocyjnym, realizowanym na stadionie Legii.

Działania sponsorskie brandu Królewskie

Banner sponsorski Królewskiego przy wejściu na trybunę zachodnią nowego stadionu Legii. [foto: sw]

Głównym elementem i najsilniejszym akcentem tych działań była powtórna prezentacja w przerwie meczu reklamy pneumatycznej, którą pokazałem w poprzednim artykule sekcji Outdoor. Znaków obecności brandu Królewskie jest jednak na stadionie Legii więcej. Są tu oczywiście tradycyjne banery sponsorskie na bandach wokół boiska i na trybunach, ale także płachty zawieszone w dobrze widocznych miejscach na elewacji zewnętrznej stadionu. Na czas spotkań piłkarskich pompuje się tu także sporych gabarytów dmuchane butelki (które są, jak widać na zdjęciu, nieźle pilnowane). Całości dopełniają ubrane w zielono-złociste sukienki firmowe hostessy przechadzające się po koronie stadionu i rozdające ulotki.

Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie Działania sponsorskie brandu Królewskie

Dzięki tym wszystkim zabiegom kibice nie tylko pamiętają o tym, kto sponsoruje ich ukochaną drużynę, ale także dowiadują się, że piwo Królewskie – zgodnie z obowiązującą w branży piwowarskiej modą – pojawiło się także w wersji niepasteryzowanej.

[sw, maj 2011]

Awers i rewers ulotki reklamowej

Piwo Królewskie - reklama
Piwo Królewskie - reklama

Komentarze:

Wypowiedz się


 

-->